Szlaki turystyczne

SZLAK IKON DOLINY OSŁAWY – wszystkie  obiekty szlaku doliną Osławy znajdują się stosunkowo niedaleko głównej drogi: Sanok – Zagórz – Komańcza – granica państwa ze Słowacją. Prezentuje on piękno i wyjątkowość drewnianej architektury Łemkowszczyzny osławickiej. Rozpoczyna się w Sanoku i kończy w Smolniku, przy czym w Rzepedzi rozgałęzia się na dwie trasy, które zbiegają się w Szczawnem. Jest dostępny zarówno dla zmotoryzowanych, jak dla miłośników pieszych wojaży. Szlak ikon doliny Osławy wiedzie przez kilkanaście miejscowości, w których ocalały nieliczne, ale cenne zabytki architektury.

Więcej informacji na stronie: www.wrota.podkarpackie.pl/pl/turystyka/szlaki/ikon/oslawa

SZLAK IKON DOLINY SANU – szlak biegnący Doliną Sanu jest szlakiem dydaktycznym (znakowany na niebiesko) i prowadzi z Sanoka do najstarszej drewnianej cerkwi w Polsce (w Uluczu). Łączna długość szlaku wynosi 70 km i umożliwia zwiedzenie 10 cerkwi i 2 muzeów. Szlak można pokonywać pieszo, konno, rowerem górskim, szosowym, oraz płynąc doliną Sanu.

Więcej informacji na stronie:  www.wrota.podkarpackie.pl/pl/turystyka/szlaki/ikon/san

SZLAKI ROWEROWE w Bieszczadach – chcielibyśmy zachęcić wszystkich, którzy nie mają nic przeciwko “pedałowaniu”, do zwiedzania Bieszczadów także w ten sposób. Turystyka rowerowa z dnia na dzień jest coraz popularniejsza i ma coraz więcej zwolenników, którzy dostrzegli wiele zalet, jakie kryje w sobie ten rodzaj wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem ciekawych miejsc.

Więcej informacji na stronie: www.bieszczadypolska.pl/aktywny_wypoczynek-rowerem

WĘDRÓWKI GÓRSKIE po Bieszczadach – Bieszczady mają bardzo wiele szlaków turystycznych, przeznaczonych głównie do wycieczek pieszych lub rowerowych. Wybierając się na konkretny szlak, koniecznie należy mieć przy sobie mapę, by w razie zboczenia z trasy, móc szybko na nią wrócić. Szlaki w Bieszczadach są jednak dość dobrze oznakowane, różnymi kolorami. Są szlaki łatwiejsze, o łagodnych podejściach, ale są i też takie, które mogą okazać się prawdziwym wyzwaniem. Jednym z takich trudniejszych szlaków może okazać się szlak prowadzący na Tarnicę, najwyższy bieszczadzki szczyt. Wspinać możemy się z dwóch stron, jedna z tras prowadzi między innymi przez Halicz. Choć trasa jest trudna, to widoki, jakie można podziwiać przy dobrej pogodnie, są za to naprawdę niesamowite.

KONTAKT: Biuro Podróży BIESZCZADER
Mokre 54, 38-542 Rzepedź
Tel. 13 43 83 383, kom. 667 707 999, www.bieszczader.pl